TOP

Kalorické tabuľky

share :

Kalorické tabuľky

Najprv zadáme do KT aktuálnu hmotnosť, vek, výšku. Musíme si vybrať cieľ (schudnúť, udržať hmotnosť či nabrať svalovinu). V nasledujúcom kroku si vyberieme či chceme vidieť hodnoty v kcal alebo jj. Nájdeme to v časti nastavenie jedálnička.

Teraz si vyberieme náš denný výdaj. Ten si približne určíme podľa toho, či cvičíme alebo nie: – bežný denný pohyb -> málo aktívny režim
– cvičím 4-5x do týždňa -> stredne aktívny režim
– cvičím 6x do týždňa -> aktívny režim

Po tomto kroku treba zneaktívniť voľbu „pripočítať trávenie“ a zohľadňovanie aktivít v DDD – máme vybratý režim v cvičení tak nemôžeme aj zohľadňovať aktivity v jedálničku.

– ak si meriate aktivity hodinkami, berte tento údaj len orientačne. KT počítajú za dennú aktivitu pri športe cca 250 spálených kalórií a to je presnejšie (nie, vážne neexistuje šport pri ktorom spálite 2000kcal za hodinu).

Malé tipy na záver

ak aktívne kojíte dieťa, treba si vybrať o jeden režim vyšší, ako by ste si vybrali podľa aktivít.
– nesmiete si klamať. Ak do cvičenia nedáte všetko, ani sa nezadýchate, tep máte skoro v kľude (cca 90 úderov za minútu), je to síce fajn a lepšie než klincom do oka ako sa hovorí. Ale nedá sa to porovnať s cvičením, do ktorého dáte všetko, ste zničení, spotení a máte tep v zóne spaľovania tukov 115-135 úderov za minútu.
– skenovanie čiarových kódov urýchľuje vyhľadávanie potravín – suroviny vážime v surovom stave – vybrať si uvarené jedlo v KT je síce jednoduchšie ale nikdy si nemôžeme byť istí, aké množstvo oleja či iných surovín bolo použité.
– vážiť treba aj mlieko do kávy, olej pod mäso. Zbytočne neodhadujte gramy (používanie KT potom nemá zmysel)
– pri chudnutí treba prijať aspoň 1-1,2g bielkovín na 1kg hmotnosti, aby ste nechudli zo svalov ale z tukov. Áno, ja tiež by som bola nadšená keby som tých 5 kg, ktoré som schudla cez koronu boli čisto len z tukov. Bohužiaľ, rýchle chudnutie nikdy nikomu nepomohlo k dlhodobo udržateľnému stavu.
– príjem je potrebné pravidelne plniť na 100%. Nie je správne hladovať
– pri správnom nastavení KT, by ste mali schudnúť cca 1-2kg za mesiac. Pri chudnutí z vyššej váhy, idú prvé kilá rýchlejšie.

Chcete sa cítiť a vyzerať lepšie?

Pridajte sa k množstvu našich spokojných zákazníkov, ktorým sme už k tomuto snu pomohli