TOP

Čo je to NEAT?

share :

Čo je to NEAT?

Neat je skratka pre Non-Exercise Activity Thermogenesis.
Jednoducho vysvetlené, sú to kalórie, ktoré pálite bez toho, aby ste o tom premýšľali.
Často počas tréningov som sa snažila vám vysvetliť, že cvičenie u nás neznamená, že prídete na 17:25 a o 18:00 keď zatvorite dvere, zamierite domov a zjete chladničku, vyložíte nohy a na dnes padla. Samozrejme, strava je alfa a omega a o tom niet pochýb.
U nás dostanete cielený a vedomý pohyb na určitú časť tela, ktora je vaša problémová. Ale chudnutie viete podporiť aj počas bežných dní a to úplne bežnými aktivitami, ktoré viete spraviť pri už len maličkej snahe.
Aké aktivity to sú?
… To už závisí na vašom dennom rozvrhu. Môžete zaparkovať o ulicu ďalej. Vystúpiť o poschodie nižšie alebo o zastávku skôr. V obchodných centrách prestať využívať eskalátory či výťah a zamerať sa na schody. Prípadne kúpiť si psa. Dostanete lásku a prechádzky v jednom… Prípadne od nás si na tú zastávku zabehnete alebo k autu.. toto je nemiestny vtip, keďže po našich tréningoch si chcete volať kňaza na posledné pomazanie. 😀
Pri týchto aktivitách pálite viac kalórií než keby ste sedeli na zadku ale zasa menej, než pri tréningu. Človek by ani nepovedal, ako týmto viete pomôcť vo svojej ceste ku vysnívanej postave.
A hlavne, je to zdravé a dlhodobo udržateľné. Nie je to nič drastické, je to maličkosť, ktorú viete opakovať pravidelne a nebude stáť až tak veľa úsilia.

Chcete sa cítiť a vyzerať lepšie?

Pridajte sa k množstvu našich spokojných zákazníkov, ktorým sme už k tomuto snu pomohli